Nauka języków obcych dla dzieci i młodzieży

Znajomość języków jest bardzo ważna we współczesnym świecie, dlatego ważną sprawą jest podjęcie nauki już od najmłodszych lat. Edukacja przez zabawę pozwala w naturalny sposób przyswoić system fonologiczny danego języka, dzięki czemu dziecko uczy się mówić z odpowiednim akcentem. Piosenki, wierszyki, bajki czy gry pomagają dzieciom w szybki sposób przyswoić słownictwo. Ciekawym urozmaiceniem są również kolorowe książeczki oraz zeszyty ćwiczeń. Bawiąc się, maluch mimowolnie przyswaja skomplikowane konstrukcje gramatyczne.

Zalety szkoleń językowych dla dzieci

Zapisując dziecko na kurs językowy, dbamy o jego wszechstronny rozwój. Maluch integruje się z rówieśnikami, nabywa nowe kompetencje społecznych i dowiaduje się, jak mówi się na co dzień w innych krajach. Poza tym nauka podstaw gramatyki pomaga mu jeszcze bardziej rozwinąć zdolność zapamiętywania, koncentracji oraz przyswajania wiedzy.

Warto wspomnieć też o tym, że dzieci wykazują naturalne predyspozycje do nauki obcobrzmiących dźwięków. Lepiej niż dorośli radzą sobie z opanowaniem akcentu czy intonacji.

Kursy językowe dla dzieci poszerzają też ich horyzonty. Są bardziej świadome istnienia innych kultur, co budzi ich otwartość na drugiego człowieka.

Wczesna nauka języków sprawia, że maluch w późniejszym etapie rozwoju nie boi się mówić w języku obcym.

Szkolenie językowe to również dobre rozwiązanie dla starszych dzieci i młodzieży. Indywidualny kurs może być traktowany jako forma korepetycji lub możliwość rozwinięcia swojej pasji.

Proponujemy kursy z angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i łaciny na każdym poziomie zaawansowania. Chętnie pomożemy w przygotowaniach do matury.