Kursy językowe dla seniorów

Szkolenia językowe dla seniorów to dobry sposób, by jak najdłużej móc czerpać radość z życia. Nauka języków usprawnia pracę mózgu i korzystnie wpływa na ogólny stan zdrowia, opóźniając proces starzenia. Udział w kursie to także dobra okazja do tego, by wyjść z domu i nawiązać nowe znajomości. Na to nigdy nie jest za późno.

Nauka języków obcych to idealny trening dla mózgu. Dzięki regularnemu powtarzaniu słówek i struktur gramatycznych poprawia się koncentracja. Z czasem przyswajanie nowej wiedzy staje się dużo prostsze. Naukowcy dowiedli, że starsze osoby szczególnie powinny zadbać o edukację lingwistyczną. Według przeprowadzonych badań komunikowanie się w więcej niż dwóch językach znacząco wpływa na poprawę zapamiętywania, a władanie czterema językami może pięciokrotnie zmniejszyć ryzyko problemów z pamięcią.

Szkolenia językowe okazją do rozwijania kontaktów społecznych

Warto również przytoczyć inne badania, które potwierdziły, że ucząc się języków obcych, seniorzy mogą poprawić sprawność swojego mózgu i skutecznie ochronić się przed Alzheimerem. Dzięki czemu dłużej zachowają sprawność psychoruchową. Ponadto objawy demencji mogą pojawić się nawet pięć lat później, jeśli komunikujemy się w języku obcym.

Zachęcamy seniorów do tego, by podjęli skuteczną walkę o swoje zdrowie, rozpoczynając naukę języka obcego. Kurs językowy nie tylko pozwoli im zatrzymać biologiczny zegar, ale przede wszystkim stanie się pretekstem do spotkania z drugim człowiekiem, zachęci do zagranicznej podróży czy też ułatwi kontakt z rodziną, która nie mówi po polsku.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą.