Na czym polegają kursy językowe dla dzieci?

Jak pewnie wiesz, w naszej szkole językowej uczymy języka obcego zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Warto przy tym podkreślić, że prowadzone przez nas zajęcia różnią się w zależności od specyfiki grup, które w nich uczestniczą. W dzisiejszym wpisie opowiemy o tym, na czym polegają kursy językowe dla dzieci. Wyróżnimy jednocześnie ich podstawowe zalety. Zapraszamy do lektury.

 

Jak w naszej szkole uczymy dzieci języków obcych?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest nie tylko sama nauka języka obcego, ale i sposób, w jaki wiedza i umiejętności są przekazywane naszym kursantom – między innymi tym najmłodszym. Właśnie dlatego starannie dobieramy metody kształcenia, z uwzględnieniem realnych potrzeb osób uczestniczących w organizowanych przez nas zajęciach.

Wyznajemy pogląd, że edukacja przez zabawę to naturalny sposób na przyswojenie systemu fonologicznego danego języka, dlatego wykorzystujemy tę metodę w naszej codziennej pracy z najmłodszymi. Mamy dzięki temu pewność, że uczone przez nas dzieci w szybkim tempie nauczą się mówić z odpowiednim akcentem. A co pomaga przyswoić naszym kursantom słownictwo i obcą dla nich gramatykę? W przypadku uczestników kursów językowych dla dzieci najlepszymi pomocami okazują się między innymi:

  • piosenki,
  • wierszyki,
  • gry,
  • bajki,
  • kolorowe książeczki,
  • zeszyty ćwiczeń.

Kiedy dziecko bawi się, to mimowolnie przyswaja przekazywaną mu wiedzę – nawet skomplikowane konstrukcje gramatyczne czy trudne do zapamiętania słownictwo. Właśnie dlatego kursy językowe dla najmłodszych są tak wyjątkowe: podczas ich trwania maluch nie tylko integruje się z rówieśnikami, nabywając przy tym kompetencje społeczne, bawi się i rozwija, ale i uczy języka obcego, poszerzając grupę posiadanych zdolności.