W jakim czasie można nauczyć się płynnie mówić po angielsku?

Język angielski jest obecnie bardzo powszechnie używany i można się dzięki niemu porozumieć w większości krajów na świecie. Jeśli jednak zależy nam na płynnym mówieniu, niepopełnianiu błędów i byciu zrozumianym, to z pewnością musimy poświęcić na naukę sporo czasu. Istnieje wiele metod, które mogą nam w tym pomóc i znacząco przyspieszyć. Ile więc potrzebujemy czasu?

 

Nauka języka angielskiego od podstaw

Od lat język angielski jest obecny w naszych szkołach. Uczymy się go już od samego początku naszej edukacji. Pierwsze słowa i zwroty poznajemy już w przedszkolu. Jednak dla wielu z nas dobrym sposobem na poznanie tego języka naprawdę dobrze będzie dopiero szkoła językowa i odpowiedni kurs. Profesjonalny lektor, doskonałe materiały dydaktyczne i skoncentrowanie się na konwersacji czy pisaniu może pomóc nam szybciej opanować płynnie język obcy. Najczęściej podstawy znamy ze szkoły, więc jest nam łatwiej wejść w naukę kolejnych rzeczy.

Specjaliści zaznaczają, że język angielski to kolejne, następujące po sobie poziomy zaawansowania.  Przy intensywnej nauce często możliwe jest osiągnięcie komunikatywnego poziomu już w 3 miesiące. Jednak dla wielu osób nie jest to zadowalające, bo dalej rodzi problemy komunikacyjne na różnych płaszczyznach. Pamiętajmy również, że jeśli język jest nam potrzebny do pracy, to dodatkowo powinniśmy skupić się na wyrażeniach i słowach związanych z branżą, co zdecydowanie ułatwi porozumienie.

 

Czy warto uczyć się angielskiego?

Z całą pewnością tak. Dziś język angielski to podstawa. Jednak znajomość jednego języka obcego to często za mało na dzisiejszym rynku pracy. W związku z tym warto zainteresować się kolejnymi. Przy odpowiedniej organizacji i z pomocą wykwalifikowanego nauczyciela oraz pomocy dydaktycznych, z pewnością opanujemy je w krótkim czasie, co będzie dla nas bardzo przydatne w wielu codziennych i nie tylko aspektach naszego życia. Nawet jeśli wydaje nam się, że na naukę potrzeba dużo czasu, to z całą pewnością warto go poświęcić.