Top 5 języków obcych cenionych na rynku pracy

Znajomość języków obcych jest często premiowana na rynku pracy. Jednak wiele osób zastanawia się, czy uczyć się kolejnego jeśli doskonale posługuje się angielskim. Jest on już obecnie standardem, porozumiemy się w nim niemal na całym świecie. Jakie języki jednak premiuje polski rynek pracy i nad ich nauką warto w szczególny sposób się zastanowić? Sprawdź koniecznie, co może ci to dać zawodowo.

 

Jakie języki są doceniane na rynku pracy?

Pracodawcy oczekują znajomości języków obcych szczególnie w dużych międzynarodowych korporacjach, których oddziały znajdują się w największych polskich miastach. Jak wygląda kwestia ogłoszeń o prace pod kątem zaawansowanej znajomości języka obcego? Może zainspiruje Cię to do wyboru dla siebie odpowiedniej szkoły językowej.

  1. Angielski – nadal najczęściej pojawia się jako wymaganie w ofertach pracy. Osoby z płynnym angielskim mają szansę na lepszą karierę i stanowiska.
  2. Niemiecki – ten język ma niewiele mniejsze znaczenie niż angielski. Wynika to m. in. z tego, że wiele z korporacji pochodzi z Niemiec, więc zachodzi konieczność współpracy z tamtejszymi oddziałami i klientami.
  3. Francuski – jest wymagany zdecydowanie rzadziej, jednak pojawia się w ofertach pracy, w związku z czym może zagwarantować dobre stanowisko.
  4. Włoski – zdecydowanie mniej firm potrzebuje osób z tym językiem, jednak można zdobyć ciekawą pracę.
  5. Hiszpański – również mało popularny w naszym kraju, jednak w niektórych zawodach warto się go uczyć.

 

Czy warto uczyć się języków obcych?

Nawet mniej popularne języki obce mogą okazać się bardzo przydatne i zdecydowanie zwiększyć nasza wartość na rynku pracy. Często znajomość konkretnego języka sprawia, że będziemy otrzymywać o wiele wyższą pensję niż osoba na tym samym stanowisku, która go nie zna. Okazuje się, że dla wielu dużych firm, ma to kluczowe znaczenie dla prowadzenia międzynarodowych relacji biznesowych. Znając język, w którym porozumiewa się niewiele osób w naszym kraju, możesz być więcej wart dla pracodawcy.