Których języków najchętniej uczą się Polacy?

Coraz więcej Polaków ma świadomość, jak ważna jest nauka języków obcych. W dzisiejszych czasach, kiedy mamy nieograniczony dostęp do kontaktów z osobami z całego świata i możemy podróżować w dowolne jego rejony, zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych, trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez znajomości przynajmniej jednego języka obcego.


W związku z tym ogromnym zainteresowaniem cieszą się szkoły językowe, które na bieżąco poszerzają swoją ofertę i dostosowują ją do możliwości i potrzeb różnych grup wiekowych.

Jak pokazują badania firm sondażowych, ponad połowa Polaków zna język angielski. Na jego popularność wpływa zapewne to, że posługują się nim obywatele aż 101 państw. Na całym świecie uczy się go aż 1,5 mld osób, stąd też nie dziwi fakt, że jest on najchętniej wybierany również przez Polaków. Umożliwia im realizację celów naukowych i zawodowych, swobodę podróżowania oraz szerszy dostęp do informacji i kultury. Kursy języka angielskiego są zatem jednymi z najbardziej obleganych, jednak czy tylko one?