Które języki obce zaliczamy do najtrudniejszych na świecie?

Umiejętność posługiwania się języka obcymi jest przydatna zarówno w biznesie, jak również podczas podróży prywatnych. Niektóre osoby posiadają predyspozycje do szybkiego przyswajania języków obcych, inni potrzebują nieco więcej czasu. Trzeba jednak pamiętać, że są języki proste, których nauka przebiega sprawnie oraz takie, którym trzeba poświęcić więcej czasu na naukę. Sprawdź, które z nich sprawiają nam najwięcej trudności.


Najtrudniejsze języki na świecie

Na liście najtrudniejszych języków na świecie są zarówno języki europejskie jak i azjatyckie. Na poziom trudności wpływa odmienny alfabet, ale też skomplikowana i rozbudowana gramatyka. W porównaniu z naszym alfabetem, trudności może sprawić nauka cyrylicy charakterystycznej dla języka rosyjskiego, ukraińskiego, czy macedońskiego lub przypominający pismo obrazkowe alfabet Chin i Japonii. Bardzo ważne dla nauki języka jest poznanie i opanowanie składni języka i jego tonacji. Źle zaintonowana sylaba w zależności od kontekstu może oznaczać coś innego, a niewłaściwe jej użycie w konwersacji może nawet obrazić jedną ze stron. Skomplikowane może się okazać także opanowanie arabskiego, gdzie obok alfabetu często zapisywanego inaczej niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni, zostaje skomplikowana gramatyka. Na liście najtrudniejszych języków znajduje się też kilka europejskich języków, jak fiński czy węgierski, w których trudna jest wymowa oraz odmiana spółgłosek


Jak nauczyć się języka obcego?

Nauka języka obcego wymaga dużo skupienia, czasu oraz dostępu do materiałów dydaktycznych. Chcąc nauczyć się języka zaliczanego do trudnych, warto skorzystać z oferty kursów, również kursów indywidualnych. Lektor przybliży niuanse wymowy, pisowni oraz stosowania składni, co pozwoli uniknąć błędów językowych w praktyce.