Język obcy na maturze. Nie taki diabeł straszny

Wielkimi krokami zbliża się Twój wielki dzień, a Ty wciąż masz poczucie, że nie jesteś do niego przygotowany? Już niebawem matura, choć nie wiesz jeszcze, z jakich przedmiotów chciałbyś zostać sprawdzony podczas egzaminu w zakresie zdobytych podczas nauki umiejętności? Zastanawiasz się, jak pójdzie Ci zdawany na maturze język obcy? Choć zapewne zabrzmi to banalnie, to wiedz, że jeżeli dobrze przygotowujesz się do czekającego Cię wielkiego sprawdzenia, bez trudu odpowiesz na wszystkie zadane Ci pytania i wykonasz każde ćwiczenie zawarte w arkuszu egzaminacyjnym.

Tylko co zrobić, by nauczyć się języka obcego na tyle dobrze, by z sukcesem zakończyć egzaminacyjną sesję maturalną? Choć może wydaje Ci się to zupełnie nieosiągalne, opanowanie wybranego języka, który nie jest Twoją ojczystą mową, na przykład języka angielskiego, jest naprawdę łatwe. Jak to możliwe? Czy wiesz o tym, jak owocne może być podjęcie kursu językowego dla maturzystów?

 

Jak nauczyć się języka obcego, by zdać maturę?

Język obcy na maturze naprawdę nie jest tak dużym wyzwaniem, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy znaleźć dobrego nauczyciela i włożyć odpowiednio dużo wysiłku w naukę i gotowe – matura zdana, a drzwi do dalszego kształcenia zostały otwarte. Ważne jest też to, by pokonać swój strach przed językiem obcym i zacząć go traktować jako interesującą przestrzeń do nieskończonej eksploracji. Pamiętaj o tym, że biorąc czynny udział w kursie językowym, zaprojektowanym z myślą o przyszłych maturzystach, poprawisz swoją pamięć i zdolność koncentracji, co pomoże Ci w szlifowaniu zdobytych dotąd umiejętności językowych. Równie istotne jest to, że w szkole językowej otrzymasz najpewniej więcej uwagi od nauczyciela niż w szkole, do której uczęszczasz na co dzień, co przełoży się na Twoje wyniki w nauce.