Język obcy na emeryturze? Czemu nie!

Naukę języków obcych warto rozpocząć w każdym okresie swojego życia. Wiek emerytalny to bardzo dobry moment do podjęcia wyzwania i spełnienia swoich marzeń.  

 

Język obcy na emeryturze

Naukę języka obcego można zacząć w każdym momencie niezależnie od wieku. Wiadomo jest, że umysł młody chłonie wiedzę szybciej i łatwiej przyswaja sobie nowe wiadomości. Niemniej jednak nie oznacza to, że będąc na emeryturze, nie możemy podjąć się takiego wyzwania. Emerytura to czas, który powinniśmy poświęcić na swoje przyjemności. Zależnie od naszych upodobań i zainteresowań mogą to być podróże, rozwijanie pasji, spotkania z przyjaciółmi. Niekiedy nauka języka obcego jest spełnieniem marzeń, na który nie było wcześniej czasu. Dom, rodzina, praca i bardzo wiele obowiązków z tym związanych nie pozwalały poświęcić czasu na dodatkowe zajęcia. Czasami bywa, że jest to związane z kwestią finansową.

Nauka języka obcego samemu może być trudna, dlatego też powstały szkoły, które wręcz zachęcają seniorów. Language Pro-Pro Expert oferuje kursy dla seniorów prowadzone przez doświadczonych nauczycieli.

Nauka na emeryturze. Czemu nie?

Dzisiejszy senior chce być bardzo aktywny, dlatego powstały Uniwersytety Trzeciego Wieku, na które zapisuje się bardzo wiele osób w starszym wieku. Niemalże w każdym mieście jest uczelnia dla seniorów. Różnią się jedynie programem prowadzonych zajęć zgodnym z zainteresowaniami słuchaczy. Dla osób starszych jest bardzo ważna rozmowa, spotkania z innymi osobami w podobnym wieku, dzielenia się swoimi doświadczeniami. Najistotniejszą rzeczą jest możliwość wyjścia z domu, żeby nie czuć się samotnym, nie myśleć o nieubłaganie uciekającym czasie. Sprawność umysłowa jest bardzo ważna dla seniorów. Dlatego też starają się ćwiczyć pamięć, rozwiązując krzyżówki, łamigłówki. Jednak bardzo dobrym treningiem pamięci jest nauka języka obcego, na który decyduje się coraz więcej osób. Daje to możliwość nie tylko zdobycia nowych umiejętności, ale również wyjścia z domu i nawiązania nowych znajomości.