Jaki wiek jest idealny na rozpoczęcie nauki języka?

Tak naprawdę nigdy nie jest zbyt późno, aby zacząć uczyć się języka obcego. Pewien przedział wiekowy jest jednak idealny, aby zacząć to robić i to z kilku bardzo konkretnych powodów. O jaki dokładnie wiek chodzi? Serdecznie zachęcamy do lektury oraz poznania szczegółów w tym zakresie.

 

Idealny wiek na rozpoczęcie nauki języka obcego

Według naukowców najlepszy przedział wiekowy na naukę języka obcego to 2-6 lat. Dlaczego? To właśnie w tym okresie maluch jest nakierowany na komunikację, co zdecydowanie ułatwia przyswajanie języka. Warto pamiętać też, że edukacja w tym wieku odbywa się przede wszystkim poprzez zabawę. Opiekunowie nie muszą się więc obawiać, że nauka języka obcego dziecka będzie dla malucha dodatkowym obciążeniem. Zwraca się bowiem uwagę na to, aby była ona przyjemna i zachęcająca.

 

Brak strachu przed popełnianiem błędów

Dzieci mają jeszcze jedną ważną cechę, która pomaga im w edukacji. Jest nią brak strachu przed popełnianiem błędów. Krępacja spowodowana mówieniem w języku obcym to zazwyczaj domena młodzieży i dorosłych, którzy przez to mają większe kłopoty z oswojeniem się z komunikacją. Strach ten rzadziej jednak dotyczy małych dzieci, co zdecydowanie usprawnia przyswajanie wiedzy.

 

Na naukę nigdy nie jest za późno

Oczywiście warto pamiętać, że na przyswojenie języka obcego nigdy nie jest za późno, a odpowiednia doza motywacji oraz czasu poświęconego na kształcenie jest absolutnie kluczowa. Stąd też popularnością cieszą się także kursy językowe dla seniorów, które poza nauką języka, pomagają takim osobom ćwiczyć pamięć. W starszym wieku jest to absolutnie kluczowe i warto robić to właśnie poprzez naukę języka.

Szukasz szkoły prowadzącej kursy językowe dla dzieci? Zależy Ci na tym, aby maluch nabył nie tylko umiejętności językowe, ale również społeczne? Jeśli tak, to serdecznie zachęcamy do skorzystania z oferty naszej placówki. Nasza szkoła istnieje od 2015 roku i swoją ofertę kieruje również dla osób z innych grup wiekowych. Zachęcamy do kontaktu, aby dowiedzieć się więcej.