Indywidualne lekcje językowe. Dla kogo to dobre rozwiązanie?

Rozpoczynając naukę języka obcego, wiele osób zastanawia się, czy wybrać indywidualne lekcje, czy grupowe zajęcia. Nauczyciel, który skupiony jest tylko na jednym uczniu, zawsze dostosowuje materiał i tempo kształcenia do jego potrzeb i możliwości kursanta. Nie wszyscy jednak preferują ten tok nauczania, bo lepiej czują się w grupie. Wiele więc zależy od personalnych odczuć oraz sposobu pracy danej osoby.

 

Indywidualne lekcje językowe. Dla kogo to dobre rozwiązanie?

Indywidualne lekcje językowe z angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, łacińskiego, niemieckiego lub rosyjskiego wybierają zawsze osoby, mające problem z nauką oraz przygotowując się do egzaminów. Korepetycje w tym wypadku są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ nauczyciel jest skupiony na uczniu i dostosowuje materiał do jego potrzeb. Popełniane błędy są korygowane, co przynosi doskonałe efekty, niemal natychmiastowe. Zdarza się, że uczeń zmienia szkołę i musi nadrobić zaległości z danego języka. Tylko i wyłącznie taka forma nauki w tym momencie jest skuteczna. Szkoła języków obcych Language Pro-Expert szkoli również osoby, które mają zaplanowany wyjazd za granicę do pracy i muszą w trybie pilnym podszlifować język.  Zdarzają się jednak sytuacje, gdy ktoś spodziewa się gości z zagranicy lub wyjeżdża na zaproszenie do znajomych i potrzebuje kilkunastu lekcji, by mógł się porozumieć. Indywidualne nauczanie jest praktycznie dla każdego.

Dlaczego indywidualne nauczanie jest skuteczniejsze?

Uczeń skupia się na tego rodzaju zajęciach. Nauczyciel stawia wyższe wymagania i zadając pracę domową, wie, że podopieczny ją odrobił. Jest też kontakt wzrokowy z lektorem, co jest zrozumiałe. Kursant w każdej chwili może zadzwonić do swojego nauczyciela, jak czegoś nie zrozumiał lub spodziewa się sprawdzianu w szkole. Wszystko wspólnie konsultują. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że ten tok nauczania jest dużo droższy niż grupowy. Podczas lekcji indywidualnych przerabiany jest dużo większy zakres materiału niż podczas lekcji grupowych.