Indywidualne lekcje angielskiego - dla kogo to dobry pomysł?

Język angielski jest powszechnie używany w komunikacji biznesowej oraz prywatnej w niemal każdym kraju na świecie. Znajomość języka jest więc przydatna w pracy, ale też w życiu codziennym na przykład podczas urlopu. Młodsze osoby mogą uczestniczyć w zajęciach językowych w grupach, ale dorośli, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności lub dopiero zacząć przygodę z angielskim mogą skorzystać z zajęć indywidualnych.

 

Indywidualne kursy językowe - charakterystyka

Przewagą indywidualnych zajęć nad grupowymi jest skupienie się lektora wyłącznie na jednym uczestniku kursu. Uczestnik sam wybiera częstotliwość, z jaką odbywają się zajęcia od tych odbywających się raz w tygodniu, dwa razy w tygodniu lub nawet codziennie. Intensywność kursu jest zazwyczaj uzależniona od tego jak szybko chcemy nauczyć się języka lub rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności. Podczas zajęć indywidualnych przerabiamy więcej materiału niż na zajęciach grupowych, a same zajęcia odbywają się w bardziej komfortowych dla uczestnika. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które są zamknięte w sobie i wstydliwe.

 

Kto może skorzystać z kursów indywidualnych?

Najczęściej na zajęcia indywidualne decydują się osoby dorosłe, które szybko chcą poszerzyć swoje umiejętności językowe. Jest to im potrzebne do pracy, a znajomość branżowych pojęć biznesowych zwiększy pewność siebie w kontaktach z potencjalnymi kontrahentami. Kursy indywidualne to także idealne rozwiązanie dla młodzieży, która przystępuje do matury z języka. Podczas zajęć jest on w stanie skupić się na zadaniach egzaminacyjnych i przerobić z nauczycielem wszystkie zagadnienia, które mogą pojawić się na egzaminie.