Fakty i mity na temat nauki języka angielskiego

Język angielski należy do niepisanej podstawy, pośród języków obcych, co wynika m.in. z pozycji Stanów Zjednoczonych. Warto poznać kilka mitów oraz faktów na jego temat przed rozpoczęciem nauki, oraz w sytuacji, gdy się zniechęciliśmy lub zastanawiamy nad wyborem języka obcego.

 

Fakty dotyczące angielskiego

Język angielski jest prostym językiem, który warto znać i można się go nauczyć szybko i to jest fakt. Należy jednak podejść sumiennie do edukacji i korzystać ze wsparcia odpowiednich placówek jak Language Pro-Expert Kinga Janowska, w której świadczone są kursy z języka angielskiego dla dzieci, dorosłych i osób o różnym stopniu zaawansowania. Praktyka czyni mistrza, i to jest kolejny fakt związany z edukacją również angielskiego. Warto dużo ćwiczyć, oglądać filmów anglojęzycznych i podróżować. Należy słuchać, mówić i pisać – im więcej, tym lepiej. Blokada językowa istnieje, to kolejny fakt. Wiele osób niesłusznie wstydzi się odzywać, ponieważ nie znają dobrze słów, zwrotów oraz form wypowiadania ich. W konsekwencji w ogóle nie mówią i nie ćwiczą. Faktem jest, że osoby mające łatwość do języków szybciej go przyswoją, jednak każdy ma możliwość nauczenia się go.

 

Mity dotyczące angielskiego

Wokół tego języka krąży wiele mitów. Pierwszym jest ten, że wszędzie się nim dogadamy. To nie jest prawdą, ponieważ w Ameryce Łacińskiej, Chinach czy Indiach możemy mieć z tym nie lada problem. Poza oczywiście drogimi hotelami itp. Drugi mit dotyczy dwóch odmian, dzielących angielski na ten ze stanów oraz na ten z wysp. Istnieje wiele odmian związanych z rejonizacją. Inaczej brzmi on w Szkocji, Walii, Teksasie czy Nowym Jorku. Warto mieć ten aspekt na uwadze. Kolejnym mitem jest to, że trzeba „wykuwać” słowa na pamięć. Tak nie jest, ale faktem jest, że dla niektórych te metoda jest odpowiednia. Pośród wielu krzywdzących mitów spotkać można, ten związany z wiekiem uczącego się. Prawdą jest, że dzieci o wiele prościej przyswajają wiedzę, jednak każdy może się go nauczyć.