Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Czy nauka języka angielskiego opłaca się w dzisiejszych czasach? Jeśli tak, co dokładnie można dzięki niej zyskać? Przeczytaj nasz artykuł, jeśli chcesz się tego dowiedzieć!

 

Korzyści płynące ze znajomości języka angielskiego

Do najważniejszych argumentów za nauką angielskiego należy fakt, że jest to obecnie najbardziej rozpowszechniony język na całym świecie. Szacunkowo angielskim posługuje się nawet 1,5 miliarda ludzi na całym świecie - co więcej, dotyczy to nie tylko współpracy ogólnoludzkiej czy spraw biznesowych, lecz także życia codziennego. Oznacza to, że z dobrą znajomością angielskiego możemy swobodnie podróżować po dowolnych kontynentach i państwach - i wszędzie będziemy mieli szansę porozumieć się z miejscowymi. W ten sposób nie tylko znacznie ułatwimy sobie szukanie hotelu czy zwiedzanie, lecz także będziemy mieć szansę nawiązywania nowych, niezwykłych przyjaźni w każdej podróży.

Kolejnym argumentem przemawiającym za nauką języka angielskiego jest fakt, że ze względu na swoją popularność otworzy on przed nami wiele drzwi w kwestii nauki, pracy czy szeroko pojętego rozwoju. Dzięki angielskiemu możemy dostać się na studia na prestiżowej uczelni za granicą - niekoniecznie w krajach anglojęzycznych - lub znaleźć lepiej płatną pracę, która będzie odpowiadała naszemu wykształceniu.

Angielski to również doskonałe narzędzie do realizowania pasji i samodzielnego zdobywania wiedzy. Jego znajomość da nam dostęp do zagranicznych książek czy filmów, które wpisują się w okrąg naszych zainteresowań, lecz które nie zostały wydane po polsku. Ponadto angielski jest językiem podręczników i samouczków - bez trudu rozwiniemy więc dowolne hobby, szukając informacji na jego temat na anglojęzycznych stronach.

Ostatnim, lecz równie ważnym czynnikiem, który powinien zachęcić nas do nauki angielskiego, jest rozwój intelektualny. Nie od dziś wiadomo, że pobudzanie umysłu do wzmożonej aktywności ma dla nas zbawienny wpływ - dzięki takiemu wysiłkowi nie tylko wyćwiczymy pamięć i zdolność koncentracji, lecz także poszerzymy swoje horyzonty, stając się tym samym ludźmi znacznie bardziej obytymi i otwartymi na świat.