Dlaczego tak wiele osób na świecie mówi po hiszpańsku?

Hiszpański należy do romańskiej grupy, która wywodzi się z języków indoeuropejskich. Zaraz po angielskim, jest najważniejszy na świecie pod względem komunikacji międzynarodowej. Początki ma w łacinie, a jego historia sięga IV wieku. Mocno rozpowszechniony został w XV-XVI wieku, dzięki podbojom kolonialnym, które przyczyniły się do światowej potęgi Hiszpanii.

 

Na popularność języka wpłynął kolonializm, rozpoczęty w XV wieku. Hiszpanie odkrywali nowe lądy, zdobywając również wiele krajów. Dotarli również do dzisiejszych Stanów Zjednoczonych. Pamiętamy, że Amerykę odkrył Krzysztof Kolumb, dlatego można w USA porozumieć się po hiszpańsku. Jest więc bardzo popularny w takich państwach jak: Meksyk, Kolumbia, Chile, Argentyna, Hiszpania, Peru, Kuba, Wenezuela, Ekwador, Gwatemala, Dominikana, Honduras, Boliwia, Salwador, Panama, Nikaragua, Kostaryka, Paragwaj, Gwinea Równikowa, Urugwaj, Portoryko, Filipiny. Jest wykorzystywany również w innych krajach, również w Polsce. Występuje on jednak w kilku dialektach, więc jest duża różnica pomiędzy używanym w Ameryce Południowej i Hiszpanii. Na Półwyspie Iberyjskim, poza kastylijskim, występują: galicyjski, baskijski czy kataloński. Szkoła językowa Language Pro-Expert uczy hiszpańskiego osoby w każdym wieku, dlatego zawsze warto zacząć.

 

W jakich branżach najczęściej występuje hiszpański?

Hiszpańskim możemy porozumieć się w wielu krajach Europy i Afryki i w USA. Jest niezbędny w wielu branżach. Najpopularniejszymi są: hotelarsko-turystyczna i gastronomiczna.  Szeroko pojęty handel daje nieograniczone możliwości. Znając język, możemy wynegocjować atrakcyjne ceny towarów, nawiązać współpracę z przedsiębiorstwami na całym świecie. Mamy szansę wejść na rynki zagraniczne i rozwinąć skrzydła. Nauka hiszpańskiego jest tym, co warto podjąć z myślą o pracy lub biznesie, ponieważ umiejętność posługiwania się nim, ułatwia porozumiewanie się w mowie i piśmie.