Dlaczego język hiszpański jest tak rozpowszechniony na świecie?

Język hiszpański jest obecnie zaraz po angielskim najczęściej używanym językiem w komunikacji zarówno prywatnej jak i biznesowej. Wpływ na tę sytuację ma fakt, że kraje hiszpańskojęzyczne znajdujące się w Europie jak i Ameryce Łacińskiej intensywnie się rozwijają zarówno pod kątem gospodarczym jak i kulturalnym. Przedstawiamy kilka powodów, dla których naprawdę warto uczyć się hiszpańskiego.


Fenomen języka hiszpańskiego

Językiem hiszpańskim posługuje się blisko 600 milionów osób na całym świecie. Są wśród nich osoby, dla których hiszpański jest językiem ojczystym, ale też ci, którzy zdecydowali się go nauczyć ze względów biznesowych, kulturowych czy rodzinnych. Szacuje się, że z powodów migracji język ten będzie rozprzestrzeniał się jeszcze intensywniej niż w minionych latach. Hiszpański jest również popularny w biznesie, gdzie wiele firm z Ameryki Łacińskiej zaczyna ekspansję na rynki europejskie czy azjatyckie. Powstaje wiele filmów czy seriali, które zyskują na popularności na całym świecie, a hiszpańskojęzyczni autorzy książek czy wierszy zdobywają międzynarodowe nagrody.


Korzyści z nauki języka hiszpańskiego dla biznesu

Rosnąca popularność języka hiszpańskiego sprawia, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się kursy dla dorosłych. Praca w międzynarodowym środowisku wymaga od pracowników ciągłego rozwoju kompetencji biznesowych. Nie bez znaczenia jest też fakt, że żyjemy obecnie w czasach globalizacji, kiedy biznes prowadzony jest na całym świecie, a pojawienie się w strukturach korporacji pracowników z Hiszpanii czy Argentyny nie jest zaskoczeniem. Nauka hiszpańskiego sprawi, że łatwiej będzie się nam z nimi porozumieć. Dzięki znajomości kultury krajów hiszpańskojęzycznych szybciej zrozumiemy też zachowania i decyzje podejmowane przez przełożonych. Niewątpliwie znajomość hiszpańskiego zaraz obok języka angielskiego, to w obecnych czasach umiejętność, która decyduje o awansie w strukturach firmy i wpływa na poprawę warunków bytowych pracowników.


Hiszpański dla kochających podróże

Umiejętność posługiwania się hiszpańskim przyda się też w podróży. Coraz bardziej popularne są wyjazdy do Meksyku, Hiszpanii, Argentyny czy Kolumbii, które zachwycają niezwykłą przyrodą, ale też kulturą. W większości tych krajów turysta może mieć trudności w porozumieniu się w innym języku niż hiszpański. Dlatego decydując się na podróż życia, warto poznać podstawy hiszpańskiego, aby móc komfortowo i bez przeszkód porozumieć się z tubylcami, zamówić jedzenie w restauracji czy kupić bilet na autobus lub pociąg. Warto pokreślić, że hiszpański nie jest trudnym, a my Polacy znacznie szybciej niż inne narodowości przyswajamy jego zasady. Dlatego wielu naszym uczniom, wystarczy ukończenie kursu na poziomie podstawowym, aby móc ruszyć po przygodę do Ameryki Łacińskiej.