Dlaczego język hiszpański jest tak popularny na świecie?

Nie brakuje osób zainteresowanych kursami języka hiszpańskiego – nie ma w tym nic dziwnego. Język hiszpański jest drugim językiem na świecie używanym w międzynarodowej komunikacji. Hiszpański należy do grupy języków romańskich i wywodzi się z łaciny, a jego powstanie datuje się na IV wiek. Hiszpański został mocno rozpowszechniony na skutek podbojów kolonialnych dokonywanych przez Hiszpan w XVI wieku oraz popularnych w tamtym czasie powieści Miguela de Cervantesa.

 

Znajomość hiszpańskiego umożliwia swobodną komunikację w wielu rejonach świata. Szacuje się, że na całym świecie językiem hiszpańskim posługuje się aż pół miliarda ludzi, dla których jest to język ojczysty. Język hiszpański jest językiem urzędowym w 22 krajach oraz w organizacjach międzynarodowych, takich jak ONZ, UNESCO i Unia Europejska. Do liczby użytkowników, dla których język hiszpański jest językiem ojczystym, należy doliczyć także spore grono osób uczących się hiszpańskiego z różnych powodów.

 

Czy warto zapisać się na kurs hiszpańskiego?

W dzisiejszym świecie znajomość jednego języka najczęściej angielskiego jest podstawą. Dlatego, aby podnieść swoje kompetencje i zwiększyć szansę na zatrudnienie warto zainwestować w kurs językowy dla dorosłych. Na rynku pracy otwiera się coraz więcej możliwości dla osób płynnie władających językiem hiszpańskim. Co więcej, nauka hiszpańskiego ułatwia podróże zagraniczne poza europejski krąg kulturowy, gdzie niezmiennie dominuje angielski.

Co ciekawe nauka hiszpańskiego dla osób, które opanowały dobrze angielski, nie musi być wcale trudna. Wiele słów w języku angielskim pochodzi bowiem z łaciny i jest zapożyczona z języka francuskiego, który także jest językiem romańskim.