Czym jest tzw. business english?

Wielu osobom pojęcie business english, gdzieś przynajmniej „obiło” się o uszy. Czy jednak wiemy co dokładnie oznacza? Z pewnością już sam jego wydźwięk wydaje się profesjonalny i trudny, co może niekiedy wywoływać zniechęcenie do nauki, jeszcze zanim zostanie ona rozpoczęta. Jednak praktycy przekonują, że nauka tego rodzaju języka biznesowego, wcale nie musi być bardzo kłopotliwa. Mamy tu bowiem do czynienia ze zwykłymi lekcjami angielskiego z dodatkiem biznesowego słownictwa.

 

Co ma znaczenie w przypadku business english?

Szkoły językowe zachęcają ofertami business english i z pewnością wiele osób decyduje się na takie dokształcanie. Warto bowiem pamiętać, że znajomość odpowiedniego słownictwa i umiejętność porozumiewania się nawet w stosunkowo trudnych kwestiach, może otworzyć nam wiele drzwi w karierze zawodowej. Na lekcjach BE uczymy się słownictwa związane z finansami, handlem, marketingiem, czy ekonomią. Słowa, zwroty i sformułowania, których będziemy uczyć się w ranach business english nie równią się mocno od podstawowego angielskiego, jakiego uczymy się wszyscy. Pojawia się tu jednak podejście bardziej oficjalne i uprzejme, co ułatwia załatwianie spraw biznesowych.

Angielski biznesowy ma nas nauczyć swobodnej komunikacji w biznesie, ale również wskazać, w jaki sposób pisać maile, przygotowywać prezentacje, negocjować, prowadzić rozmowy telefoniczne, kwalifikacyjne, czy też rozmawiać w firmie z przełożonymi i współpracownikami.

 

Kiedy przydaje się angielki biznesowy?

Wyuczone w ramach takiego kursu formy komunikacyjne, będą nam również bardzo przydatne w czasie załatwiania wielu spraw urzędowych, czy w czasie rozmów w instytucjach, gdzie zależy nam na profesjonalizmie i uprzejmości. Angielski biznesowy z pewnością będzie odpowiedni dla osób, które podejmują lub planują pracę za granicą. Niezbędny okazuje się również w Polsce, gdy naszym zamierzeniem jest etat w firmie związanej z biznesem, w której duże znaczenie mają kontakty biznesowe. Znajomość języka w takim zakresie może ułatwiać znalezienie i utrzymanie pracy w wielu firmach.