Czy można nauczyć się języka obcego z muzyki, filmów i seriali?

Nauka języka obcego z muzyki, filmów i seriali to łączenie przyjemnego z pożytecznym. Można włączyć film w oryginale z napisami. Ale czy tak naprawdę usłyszane słowa zapamiętujesz na dłużej? Raczej one zaraz po filmie uciekają z naszej głowy. Czy możne tego uniknąć? Jak zapamiętywać, że zostało na dłużej?

 

Pamiętaj długo

Z filmów można nauczyć się głównie słownictwa. Potraktuj to jako uzupełnienie metody tradycyjnej. Ale jak to zrobić, żeby wyłapane przez nas słówka zostały na dłużej? Zazwyczaj nowe słowa tak samo szybko jak pojawiają się w głowie, tak samo szybko ją opuszczają. Rozwiązaniem jest zapisywanie słówek i różnych wyrażeń. Zawsze włączaj dźwięk w oryginale oraz napisy w języku obcym. Wciskaj pauzę, jeśli natrafisz na coś, czego wcześniej nie słyszałeś. Zapisz je, zapisz wymowę. Nauka z filmów jest bardzo skuteczna. Oczywiście wydłuży ona oglądanie, ale da doskonałe efekty. Stworzysz listę słówek, które często będą się powtarzały w kolejnych serialach, będziesz mógł wracać do tej listy.

 

Zostań aktorem

Spróbuj powtarzać kwestie Twoich ulubionych bohaterów z serialu. Rób pauzę i mów na głos. Można do tej wspólne zabawy zaprosić rodzeństwo, każdy będzie inną postacią. Podzielcie się rolami i powtarzajcie usłyszane kwestie. Zabawa jest śmieszna, ale przynosi bardzo dobre efekty. Jest doskonałą metodą do ćwiczenia mówienia i doskonalenia akcentu.

 

Wymyśl gry

Spotkaj się z przyjaciółmi. Wymyślcie różne gry, które możecie wykorzystać w trakcie oglądania filmu. Umówcie się na jakieś popularne słowa typu ja lub mój przyjaciel i kto pierwszy usłyszy je w filmie zdobywa punkt. Zagraj w bingo:) kto usłysz zdanie w past simple ten zdobywa punkt.