5 języków obcych których znajomość zapewni Ci dobrą pracę

W dobie szybkich podróży z jednego końca świata na drugi oraz pracy zdalnej nasze możliwości pod względem poszukiwania zatrudnienia są większe niż kiedykolwiek wcześniej. Dowiedz się, które języki obce warto znać, by zdobyć dobrze płatną pracę.

 

Najbardziej pożądane języki na rynku pracy

Im więcej znamy języków obcych, tym więcej otwiera się przed nami ścieżek kariery - szczególnie w czasach, gdy dyplom uczelni wyższej nie stanowi już gwarancji wysokich kompetencji. Dobrze, jeżeli władamy biegle co najmniej dwoma językami poza ojczystym - znacznie zwiększy to szanse na znalezienie godziwego zatrudnienia.

Każdego z wymienionych poniżej języków obcych nauczymy się w szkołach językowych. Kursy językowe dla dorosłych to doskonałe rozwiązanie dla osób pragnących zwiększyć swoje kompetencje.

 

Do języków obcych, które warto znać, należą:

 

  1. Język angielski - nie trzeba chyba wspominać, że obecnie jest to najbardziej popularny język na kuli ziemskiej. Ze względu na swoją uniwersalność otwiera on przed nami niemal nieograniczone możliwości - dzięki niemu znajdziemy pracę w niemal każdym miejscu na świecie i w dowolnym zawodzie.

  2. Język niemiecki - szacuje się, że nawet 3/4 inwestorów w Polsce oferuje zatrudnienie dla osób posługujących się biegle tym językiem. Oferty pracy dotyczą głównie logistyki i dystrybucji, a także księgowości. Należy pamiętać również o tym, że jako nasz najbliższy sąsiad Niemcy stanowią popularny cel podróży zarobkowych - znajomość języka jest w tym przypadku niezwykle pomocna.

  3. Język chiński - nie jest tajemnicą, że Chiny to współcześnie gigant produkcji. Co więcej, według szacunków ekspertów potęga ekonomiczna tego kraju będzie stale rosnąć, a tym samym coraz więcej światowych przedsiębiorstw będzie nawiązywało kontakty biznesowe z tamtejszymi koncernami.

  4. Język francuski - przydatny zarówno wtedy, gdy szukamy pracy w działających na arenie międzynarodowej francuskich firmach, jak i w sytuacji, gdy interesuje nas raczej kariera dyplomatyczna. Co więcej, francuski jest językiem urzędowym nie tylko we Francji, lecz także w Szwajcarii, Belgii, Monako, Luksemburgu, a nawet we Włoszech (w Dolinie Aosty).

  5. Język hiszpański - posługują się nim nie tylko Hiszpanie, lecz także mieszkańcy Ameryki Południowej. Co ciekawe, po angielskim stanowi on drugi najpopularniejszy język mediów społecznościowych.