10 korzyści wynikających ze znajomości angielskiego

Współczesny świat stoi przed nami otworem. Mamy nieograniczone możliwości podróżowania, a także komunikowania się na odległość. Nie dziwi więc fakt, że coraz chętniej uczymy się języków obcych, mamy bowiem świadomość, że jest to klucz do sukcesu. Jako że zdecydowana większość populacji zna język angielski, to właśnie on jest przez nas najchętniej wybierany. Przyjrzyjmy się X korzyściom wynikającym z jego znajomości.

 

Łatwość podróżowania

Dzięki znajomości języka angielskiego w każdym zakątku świata możemy się poczuć jak w domu. Nie będziemy mieli problemów z porozumieniem się na lotnisku, zarezerwowaniem pokoju hotelowego czy też zrozumieniem przewodników turystycznych. W restauracji zamówimy wybrane danie, a zakup pamiątek i negocjacja korzystnej ceny nie będą stanowiły dla nas żadnego problemu.

 

Poznawanie nowych ludzi

W związku z możliwością podróżowania, a także z dostępem do Internetu mamy ogromne szanse na poznawanie nowych ludzi. Jako, że mogą oni pochodzić z różnych państw czy też kontynentów, warunkiem skutecznej komunikacji jest brak bariery językowej. Znajomość języka angielskiego sprawi, że bez problemu się dogadamy, dzięki czemu zyskamy szanse na nowe przyjaźnie, a także poznanie innych kultur. 

 

Edukacja

Coraz chętniej wybieramy naukę za granicą. Przyciągają nas prestiżowe uczelnie, a także ciekawe, niedostępne u nas kierunki studiów. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest gruntowne wykształcenie, dlatego też decydujemy się na kształcenie w języku obcym. Może ono mieć zarówno formę stacjonarną, jak i internetową, mamy bowiem dostęp do licznych kursów czy też wykładów online. Gdyby nie znajomość języka angielskiego, bylibyśmy tej możliwości pozbawieni. 

 

Lepsza praca

Po etapie edukacji przychodzi czas na znalezienie pracy. Każdemu zależy na tym, aby była ona zgodna z jego zainteresowaniami, ale też jak najbardziej korzystna finansowo. Biegłe posługiwanie się językiem angielskim sprawia, że na rynku pracy jesteśmy zdecydowanie bardziej konkurencyjni. Coraz więcej firm wymaga bowiem znajomości przynajmniej jednego języka obcego. 

 

Dostęp do informacji

Nauka, praca czy też własne hobby wymagają dostępu do informacji. Dobrze jest więc jeśli mamy możliwość wyboru ich źródła i nie musimy się ograniczać jedynie do publikacji polskojęzycznych. Znajomość języka anielskiego daje nam możliwość czytania anglojęzycznych gazet czy też oglądania telewizji, ale też wyboru interesujących nas książek, nawet jeśli nie zostały jeszcze przetłumaczone na język polski. 

 

Rozwój

Rozwój powinien być dążeniem każdego człowieka. Ma na niego wpływ ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji, odkrywanie nowych zainteresowań, poznawanie ludzi i podejmowanie wyzwań. Aby dróg do rozwoju było jak najwięcej, warto sprawnie posługiwać się językiem angielskim, ponieważ daje on nieograniczone możliwości rozwoju, związane z dostępem do świata.

 

Sprawny umysł

Aby na długie lata zachować sprawność umysłu, należy go na bieżąco trenować. Nauka języka angielskiego niesie ze sobą konieczność zapamiętywania i logicznego myślenia. To z kolei stymuluje mózg, pobudzając go do działania. Nauka sprawia, że jesteśmy bardziej kreatywni, łatwiej nam się skoncentrować i jesteśmy w stanie zrozumieć inny punkt widzenia, dzięki czemu stajemy się bardziej otwarci.

 

Łatwość nauki kolejnego języka obcego

Sprawny umysł znacznie ułatwia nam przyswajanie nowych informacji, w tym także naukę kolejnych języków obcych. Udowodniono ponadto, że znajomość jednego języka sprawia, że znacznie łatwiej jest się nauczyć następnego. Warto więc zacząć swoje doświadczenia lingwistyczne od kontaktu z najbardziej popularnym językiem angielskim, by później móc wybierać nawet spośród najtrudniejszych języków świata.

 

Pewność siebie

Człowiek, który jest pewny siebie znacznie lepiej odnajduje się w świecie i w relacjach z innymi ludźmi. Wzrasta jego poczucie własnej wartości i nie boi się podejmować nowych wyzwań. Sprawne komunikowanie się w języku angielskim powoduje, że czujemy się dobrze w obcojęzycznym towarzystwie. Mamy poczucie, że skoro udało nam się nauczyć języka obcego, inne rzeczy również nie będą stanowiły dla nas problemu.

 

Niezależność

Jedną z ważniejszych rzeczy w życiu powinna być niezależność. Daje ona poczucie wolności i nieograniczonych możliwości. W podróży zagranicznej, komunikacji internetowej czy też jakiejkolwiek innej aktywności, dzięki znajomości języka angielskiego będziemy w pełni niezależni i bez pomocy innych osób bez problemu poradzimy sobie ze wszystkimi problemami.

Nie ulega wątpliwości, że znajomość języka angielskiego znacznie ułatwia życie. Sprawia, że świat staje przed nami otworem, dzięki czemu możemy w pełni wykorzystywać swoje możliwości.